hakkimizda_22 bos_dik

Merhaba,

Lisedeki öğrencilik dönemimde Psikoloji’ye ilgi duymaya başladım. Özellikle de çocuklarda madde bağımlılığı konusu ilgimi çekmekteydi. O dönemlerde gönüllü olarak 2 yıl boyunca madde bağımlısı olan ve sokakta yaşayan çocukların geçici olarak kaldıkları yurtlarda gözlem ve çalışmalar yapma şansı buldum.Mersin Üniversitesi’ndeki Psikoloji lisans eğitimimi “Çalışan ve çalışmayan kadınlarda depresyona eğilim” başlıklı bitirme çalışmam ile tamamlamamın ardından; İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde, “Sanat terapisinin kanser hastası çocukların yaşam kalitesine etkisi” başlıklı tez çalışmam ile uzmanlık eğitimimi tamamladım.Özel eğitim merkezi, anaokulu ve kreşler, konuşma bozukluğu merkezleri, özel hastane ve psikolojik danışmanlık merkezlerinde görev yaptım.Konuşma bozukluklarında etkin tedavi teknikleri, sanat terapisi, çocuk ve aile görüşme teknikleri, çocuk ve aile ile oyun terapisi, yüksek lisans eğitimim kapsamında aldığım bilişsel davranışçı terapi, yas terapisi eğitimlerimin ardından mesleki eğitimlerime devam etmekteyim.Sizleri en doğru adrese yönlendirebilmek ve en verimli şekilde yardımcı olabilmek amacıyla da 2012 yılında Lotus çatısı altında bir araya geldik. Lotus çiçeği gibi dirençli, güzel hayatlarınız olmasını dilerim.

 Psikodramatist_Suna_Cetin

Psikodramatist Suna Çetin

1967 yılında Amasya’da doğdu. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümündenmezun oldu.1993 yılından itibaren çeşitli okullarda “Psikolojik Danışman” olarak görev aldı. Milli Eğitimi Bakanlığı’nın Psikososyal Okul Projesi, Sosyal Beceri Eğitimi, Kriz Müdehale Ekipleri projelerinde çalıştı ve konu ile ilgili birçok eğitimler verdi. Milli Eğitim Bakanlığı’nca açılan; Sınav Kaygısı, Mesleki Rehberlik, Sosyal Beceri Eğitimi, Ana-Baba Eğitimi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapiler, 7-19 Yaş Aie Eğitimi, Yaratıcı Drama, gibi eğitimlere katılarak okullarda bu alanlarda çalışmalar yaptı. Başkent Üniversitesi’nin açmış olduğu 100 saatlik Aile Danışmanlığı Temel Eğitimi’ne katıldı. İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde 2003-2006 yılları arasında temel aşama ve  2009-2012 yılları arasında üst aşama psikodrama eğitimleri alarak“Psikodrama Terapisti” ünvanını aldı. Eğitimi sırasında,Gong Shu, Paul Holmes, Marcia Karp, Louise Lipman  gibiuluslararası üst düzey terapistlerle çalıştı. İstanbul Doğum Akademisi tarafından düzenlenen “Aktif Doğum Eğitimi” ve “Doğuma Hazırlık ve Nefes Çalışmaları” eğitimlerini aldı.  Halen bireysel ve grup  terapileri çalışmalarına devam etmektedir.

 

yusuf cv foto Psikolog Yusuf Öntaş 1979 yılında Hatay’da doğdu.  İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu.Lisans eğitimi süresince bellek, hafıza ve dikkat, kariyer yönelimi alanlarında yapılan projeleri yürüttü. Şişli Etfal Hastanesi’nde stajını tamamladı.  İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrenci yurdunda Akran Danışmanlığı Programı’nın asistanlığını yürüttü. Bu süre boyunca iletişim becerileri sertifikalı eğitimini tamamladı. Çeşitli psikoloji kongrelerine ve seminerlerine katıldı.  İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Örgütsel Psikoloji alanındaki yüksek lisansına ve Aile Danışmanlığı eğitimine devam etmektedir.  Halen Akan Yeşilırmak Rehabilitasyon Merkezi’nde özel gereksinimli çocuklarla çalışmakta olup, Lotus Psikolojik Danışmanlık ve Kekemelik Merkezi’ndeki çalışmalarını da yürütmektedir.
mustafa foto 2 Mustafa Pektaş Mustafa Pektaş, 1979 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ni bitirdi (2002). Öğrenim gördüğü sıralarda tiyatroyla tanıştı. Samuel Beckett’in ‘Oyun Sonu’ adlı tiyatro oyununda Clov karakterini canlandırdı. Üniversiteden sonra iki yıl boyunca öğretmenlik yaptığı bir ilköğretim okulunda ‘Eğitici Drama’ çalışmaları yapmaya başladı. Üniversite yıllarında ve öğretmenlik yaptığı dönemlerde çocuk edebiyatı, halk söylenceleri ve masallarıyla ilgilenmeye başladı. İki yıl özel bir çocuk tiyatrosunda sahne arkasında çalıştı. Tiyatro yazarlığı ve sonrasında Safa Önal Atölyesi senaryo ekibinde yer aldı. İlk öyküsü, radyo oyunu tekniğinde, çocuklar için yazdığı ‘Kaybolan Kedi’ dir. Digital Film Akademisi’nde film yapım teknikleri eğitimi aldı ve senaryosunu yazıp yönettiği ‘İpek Böcekleri’ adlı kısa metraj bir film çekti. Çocuk dergilerine de araştırma yazıları, masallar, öyküler yazan Mustafa Pektaş yaşamına İstanbul’da devam etmektedir.